Podlaha, voda, příčky

Po blower door testu jsme pokračovali hrubou podlahou v podkroví, dále konstrukcí příček, rozvody vody, elektroinstalací a kanalizací. Nyní jsme již začali montovat sádrokarton, konečně se to začíná rýsovat.


příčky   [reagovat]

Ahoj, chválím blog, čerpám z něj hodně informací pro moji stavbu. Btw. aktuální stavba rámu je taky velmi povedená, moc hezký retro a super detaily. Měl bych dotaz na postup stavby příček. Koukám že jste fixovali úhelníkama. Znamená to že jste je tedy stojky vestavovali již do hotového a připevněného rámu?

marek   (mvosyka[zavináč]email.cz)   9.9.2015   07.16:42

RE: příčky   [reagovat]

Ahoj, díky za pochvalu. Příčky jsme spojovali úhelníkama. Svislé prvky jsou oddilatované v horní části. Mezi vrchním okrajem sloupku a horním trámkem je cca 5mm mezera. Úhelník je připevněn ke sloupku a vrut je zakotven do horního trámku, ale není dotažený. Pouze fixuje polohu, ale umožňuje svislý pohyb (obava z objemových změn, průhybu střešní konstrukce a následné zatížení příček a podlahy). Sádrokarton pak není samozřejmě kotvený do toho horního trámku. Svislé sloupky jsou užší než vodorovné trámky a jsou nastřídačku přisazené k jedné a k druhé stěně. Sádrokarton je pak montovaný pouze do toho přilehlého trámku. Je to opatření proti šíření hluku, možná to trochu pomohlo. Hlavně pomohly dvě vrstvy SDK na všech površích (kromě stropu, tam je jen jeden). Stěny jsou daleko tužší a i akumulace je překvapivě dobrá.

Roman   (kamaro[zavináč]kamaro.cz)   10.9.2015   13.34:34