Předsazený rošt

V průběhu výstavby nosné konstrukce jsme začali s přípravou předsazeného roštu, který slouží pro vytvoření dostatečné tloušťky tepelné izolace. Dále bylo potřeba připravit ostění oken a laťování pro montáž střešní krytiny. Předsazený rošt

Předsazený rošt

Abychom dosáhli požadovaného tepelného odporu obvodových konstrukcí pro standart pasivního domu, museli jsme dosáhnout poměrně značné tloušťky izolací. Z tohoto důvodu je rovnoběžně s nosnou konstrukcí připravený předsazený montážní rošt, který vytvoří dostatečný prostor pro uložení izolace. Tento rošt je tvořen hranoly 40x80mm a je odsazen od nosné konstrukce o 131mm. Rošt je zavěšen na podélných stěnách za přesahy krokví, na štítových stěnách je kotven přímo do krokví. Pro další zpevnění roštu a dodržení požadované vzdálenosti slouží příložky z OSB desky. Rošt je vytvořen také v okolí oken, některých oken je připraven prostor pro osazení venkovních žaluzií. Ze spodní strany je rošt uzavřen vodorovným hranolem a bude zaklopený nalakovanou OSB deskou. Z venkovní strany bude rošt sloužit pro montáž dřevovláknité desky a modřínového fasádního obkladu s provětrávanou mezerou. Vnitřní prostor bude vyplněný foukanou celulózovou izolací Climatizer Plus v celkové tloušťce 331mm (160mm nosná konstrukce, 131mm vytvořený prostor, 40mm předsazený rošt). Předsazený rošt jsme stavěli z HAKI lešení, které jsme si postupně posouvali okolo domu. Časté přesouvání nás stálo nějaký čas a ještě s lešením budeme takhle dům obcházet několikrát. Naše skladba stěny je poměrně náročná na práce z venkovní strany, vzhledem k funkci jednotlivých vrstev nás ale nic lepšího nenapadlo.

Příprava na montáž střešní krytiny

O víkendech jsme se také věnovali přípravě kontralatí a latí pro montáž střešní krytiny. Tyto práce nás zaměstnali na cca 4 dny, práce se prodlužovali také tím, že jsme dbali na důsledné jištění pomocí horolezeckého vybavení. Nyní již čekáme na dodávku střešní krytiny, kterou v našem případě bude tvořit trapézový plech. Dodávka se však o týden zpozdila, takže montáž je naplánována na víkend 19. a 20. září.

Ostění oken

Na 8.9. jsme měli domluveno zaměření otvorů pro výrobu oken, museli jsme tedy dokončit ostění oken. To je tvořeno OSB deskou a kotveno poměrně hustě vruty do nosné konstrukce a do předsazeného roštu. Vytvořili jsme tak kolem budoucích oken úhledné krabičky a okna jsme zakryli fólií. Souběžně jsme také začali s tmelením spár OSB desek butelynovým tmelem, jde to celkem rychle. Butylenem jsme také zatmelili spáry v okolí namontovaného ostění. Nakonec bude vše ještě přelepeno vzduchotěsnými páskami.

Další práce

Vzhledem k tomu, že v současné době čekáme na dodávku materiálu (střešní krytina a dřevovláknité desky) pustili jsme se do prací, které by nás později zdržovali. Okolí oken jsme zateplili polystyrénem, pokračujeme v tmelení spár butylenem a začali jsme se zateplením technologické šachty. V achtě jsme se také pustili do napojení inženýrských sítí procházejících šachtou (vodovodní přípojka s odbočkou do garáže a přívod užitkové dešťové vody do domu). Získali jsme také stavební povolení pro stavbu čistírny odpadních vod.


Autor: RomanPočet zobrazení: 4579 x
Vloženo: 13.9.2009Upraveno: 14.9.2009

   

© kamaro, XHTML 1.1, CSS 2.1, vygenerováno za 0.01 s