Vysoké Tatry 2004

Víkendový podzimní výlet do Vysokých Tater, jednodenní výlet Velkou studenou dolinou a Velickou dolinou. Cestou zpět návštěva termálního koupaliště v Bešeňové. Vysoké Tatry 2004

Sobota, 4.9.2004, Vysoké Tatry

Naším cílem je jít přímo z kempu směrem do Velké studené doliny (kolem Rainerovy chaty), přes Prielom se dostat do závěru Bielovodské doliny, přes Priečne sedlo do doliny Velické a poté sestoupit do Starého Smokovce a vlakem dojet do Staré Lesné. Při této tůře přejdeme dvakrát hlavní hřeben. Nejobtížnější místo je výstup na Prielom, z jedné strany nepříjemný svah se sutí, z druhé strany dlouhé řetězy. Vyrážíme poměrně brzy ráno, cesta vzhůru kolem potoka rychle utíká, zatím jdeme skoro sami. Na Rainerově chatě jsme potkali první lidi, většina jich vyjela lanovkou na Hrebienok. Pokračujeme Velkou studenou dolinou, počasí je perfektní a za chvíli jsme na Zbojnické chatě. Katka a kluci si dávají pivo (za 50,- Sk), pozorujeme dámu, která je více odhalená než zahalená, obdivujeme její pohorky na podpatku. Vyrážíme dále směrem na Prielom, sedlo jsme úspěšně překonali a sestoupili opět dolů. Přešli jsme malé sněhové pole a znovu začali stoupat, tentokráte na Priečné sedlo. Výstup na Východnou Vysokou necháváme na příště, dnes nás tlačí čas. Sestupujeme Velickou dolinou, za chvíli jsme u Sliezského domu. Čeká nás závěrečný sestup do Starého Smokovce. Ten je poměrně dlouhý a nezajímavý, jde se pořád dolů lesem, není nic vidět, přichází únava. Ve Starém Smokovci jsme si koupili chleba na příští den, koupili lístky a za chvíli přijel náš vlak. Vystoupili jsme na zastávce ve Staré Lesné a pokračovali do kempu, kde jsme si udělali rychlou večeři ze sáčku a večer hráli hry ve stanu.

Neděle, 5.9.2004, termální koupaliště v Bešeňové

Ve stanu jsme se večer domluvili že v neděli na žádnou tůru nepůjdem, potřebujeme se dostat včas domů a v takovém případě by tůra byla krátká, dostali by jsme se jen na úroveň magistrály a museli by jsme zpět. Ráno jsme zbalili stany a vyjeli směrem domů. Cestou jsme se zastavili na termálním koupališti v Bešeňové. Tam jsme strávili asi dvě hodiny, užili jsme si báječně teplou vodu, projeli se na tobogánu a zašplhali si na lanové prolízačce. Příjemně osvěžení usedáme zpět do auta a jedem domů.Ubytování:

Spali jsme v autokempu ATC Jupela ve Staré Lesné. Cena ubytování byla 90,— Sk za osobu, 80,— Sk za stan a 80,— Sk za auto. Kemp je v příjemném prostředí pod stromy, jsou v něm WC, umývárna a sprcha s teplou vodou (aspoň trochu teplou...). Dále je tu i nějaká občerstvovna, jejích služeb jsme ale nevyužili. Na internetu jsme zjišťovali ceny za ubytování v kempech, jsou však všude téměř stejné.

Termál v Bešeňové:

Vstupenka na koupaliště je 180,— Sk na osobu (90,— Sk děti). V areálu je několik bazénů s různě teplou vodou, ta v nejteplejším bazénu má 38 stupňů. Dále je tu několik tobogánů (jízdy jsou zdarma), perfektní lanová prolízačka a samozřejmě restaurace.

Informace na internetu:

Autokempy v Tatrách - přehled autokempů ve Vysokých Tatrách, včetně cen
Termální koupaliště Bešeňová - otvírací doba, ceny


Autor: RomanPočet zobrazení: 1686 x
Vloženo: 23.12.2008Upraveno: 23.12.2008

   

© kamaro, XHTML 1.1, CSS 2.1, vygenerováno za 0.01 s