Aktuality


Slovenský Ráj

Minulý víkend jsme si prodloužili o dva dny (v úterý byl státní svátek) a vyrazili jsme na Slovensko. Potřebovali jsme si odpočinout a přerušit náš každodenní koloběh práce-stavba-garsonka. Tato návštěva Slovenska však byla plánována i dlouhodobě, protože jsme si chtěli nechat ušít nové turistické boty.
Na turistiku nám nepřálo počasí, v sobotu jsme navštívili Dobšinskou ledovou jeskyni, v neděli jsme museli zařadit náhradní program a navštívili jsme Spišský hrad a Levoču, v pondělí jsme i přes nepříznivé počasí prošli Zejmarskou roklinu, v úterý jsme se již pouze jeli okoupat do Vrbova. Více doplním později.
V úterý jsme také navštívili výrobnu turistické obuvi v Huncovcích. Jedná se o malou dílničku, ve které se vyrábí kožená turistická a lovecká obuv tradičním způsobem s využitím ručního šití. Boty jsou vyráběny na zakázku, je možné zvolit z několika základních střihů, provést drobné úpravy střihu a pod. Já s Katkou jsme si nakonec vybrali modely Sherpa, oba ve velikosti 40, já s užším střihem, černé barvy. Abychom si boty poznali, tak Katka má červené šití, tkaničky a proužek v podrážce pod patou, já mám boty s modrými doplňky. Martin se lépe cítil v nižším střihu, takže zvolil nový model Gerlach ve velikosti 45, černé barvě, užším střihu a s modrými doplňky.
Boty jsou bez membrány a bez podrážky Vibram. S obojím jsme na svých starých pohorkách měli špatné zkušenosti, takže zkoušíme něco jiného.
Membrána ze začátku fungovala dobře, ale po dvou letech stejně začala prosakovat (v ohybu nad prsty) a navíc se nám nohy stále více potily (membrána se pravděpodobně ucpala). Podrážka Vibram sice poměrně dost vydržela (já jsem ji na svých botech jednou měnil za novou), ale na mokré skále, sněhu či ledu klouzala (je použita tvrdší směs s vyšší životností). Na našich nových botech je použita klasická gumová podrážka, která je vyrobena z měkčí směsi, neměla by tolik klouzat, ale zase tolik nevydrží a bude se muset dříve vyměnit. Výměna podrážky na těchto botech ale není žádný problém.
Botičky by měly za nějaké dva týdny dorazit, jakmile budeme mít nějaké zkušenosti, určitě je sepíšeme a vložíme na web.

Roman, 7.10.2010

 


Žaluzie

Stručně k průběhu prací na stavbě:
Až na pár drobných ploch jsme dokončili opláštění sádrokartonem v přízemí, firma namontovala venkovní žaluzie, elektrikáři zapojili světelné rozvody v elektrokrabicích. Postupně dokončujeme povrchy v koupelně (hotové jsou palubky, podlaha a jedna barva mozaikových omítek) a v kuchyni. Zeď už je také celá vyspárovaná, začali jsme s výmalbou jednotlivých místností.
Chystáme se na rozvody vody v technické místnosti, podlahu v zádveří, WC a techn. místnosti.
Postupně zajišťujeme elektrorozvaděč, akumulační zásobník, rozvaděč podlahového topení.

Roman, 23.9.2010

 


Návštěva pevnostní tvrze Bouda

Využili jsme pár dní dovolené a navštívili jsme pevnostní tvrz Bouda poblíž Králíků. Mírně jsme podcenili teplotu v podzemí, takže nám bylo trochu chladno, ale jinak byla prohlídka zajímavá. Je až neskutečné, co se podařilo vybudovat v tak krátké době.
Cestou ke vstupnímu objektu jsme si prošli naučnou stezku Betonová hranice, která začíná a končí v Mladkově. Místy je stezka hůře značená, takže jsme se museli několikrát vracet a hledat cestu, ale jinak je zde spousta zajímavých informací.

Roman, 25.8.2010

 


ČOV osazena

Čistírna odpadních vod, nádrž na dešťovou vodu a zasakovací studna jsou již osazeny. První termín nám z důvodu špatného počasí nevyšel, druhý pokus již proběhl v pořádku a bez komplikací. Chybí pouze doplnit odtok přepadu ze zasakovací studny do trativodu a je hotovo.
Zahájili jsme dokončovací práce v přízemí, o víkendu jsme montovali sádrokartony. Poslední srpnový víkend máme dovolenou, takže s vnitřním opláštěním trochu pohneme.

Roman, 15.8.2010

 


Vnitřní příčka je vyzděná

Dokončili jsme zdění vnitřní akumulační příčky, v pohledových částech nás nyní čeká její vyspárování. Příští týden máme dovolenou, v plánu je osazení čistírny odpadních vod a nádrže na dešťovou vodu. Snad nám bude přát počasí.
Bohužel nemám čas na přípravu dalších článků, zatím pouze tedy takto zkratkovitě. Články ale časem určitě doplním.
V plánu mám také druhý den otevřených dveří. Předběžně by tato akce mohla proběhnou na konci srpna, vše ale ještě upřesním na stránkách.

Roman, 23.7.2010

 


Fasáda dokončena

O víkendu jsme dle plánu dokončili práce na fasádě. Nyní nás čekají vnitřní práce, zejména zdění vnitřní akumulační příčky. Další větší akcí pro nás bude osazení čistírny odpadních vod a nádrže na dešťovou vodu v posledním červencovém týdnu.

Roman, 11.7.2010

 


Fasáda skoro dokončena

Prodloužený víkend jsme si ještě navíc prodloužili dvěma dny dovolené a skoro celý čas jsme věnovali práci na fasádě. Tři stěny jsou již kompletně hotové, na poslední čtvrté stěně nám chybí cca 1,5m stěny, ostění kolem okna a okapový systém. Tento víkend bychom mohli fasádu dokončit a vrhnout se na práce uvnitř.
Ve čtvrtek navíc proběhla montáž solárních panelů na JV stěnu, panely zatím ještě nejsou napojeny na akumulační zásobník (plánujeme jeho osazení přibližně v září).
Ve volných chvílích a při špatném počasí jsme zdili příčku z VPC cihel, nyní jsme ve výšce cca 1,6m, takže větší polovina je již za námi.
ČOV i nádrž na dešťovou vodu je již objednaná, pokud bude přát počasí tak bychom ji chtěli na konci července osadit.
V neděli odpoledne nás navštívili P3 a Martin s Katkou, takže jsme si dali chvilku pauzu a dobrůtky z grilu, rolka z grilovaného lilku plněná balkánským sýrem byla slastná...

Roman, 6.7.2010

 


Práce na fasádě, zdění příčky

Po delší době na nás vykouklo sluníčko takže jsme se pustili do prací na fasádě. O víkendu bychom chtěli JV stěnu dodělat, chybí nám ještě okapní systém a ostění u vchodových dveří. JZ štítová stěna je obložena do výšky cca 6 m již od podzimu (chybí samotný štít a ostění oken) a SV štítová stěna je obložena do výšky cca 3 m. Pokud se nám bude dařit tak bychom chtěli v průběhu víkendu přesunout lešení z JV stěny na SV štítovou stěnu.
Minulou sobotu jsme s taťkou začali zdít vnitřní akumulační příčku z VPC cihel. Není to nic velkého, celková délka příčky je cca 6 m, jsou na ní dva rohy. Práce ale postupují pomalu, za jeden den se dají udělat cca 4 řady cihel. Kompletní zdění tedy zabere cca 10 dní. Dále je třeba počítat s nějakým časem na vyspárování pohledových částí příčky. Tuto práci si ale necháváme na špatné počasí, pokud nám počasí přeje tak se věnujeme fasádě.
V průběhu léta musíme osadit čistírnu odpadních vod a podzemní nádrž na dešťovou vodu. Dodavatel technologie je již vybraný, my musíme připravit vše pro osazení čistírny a nádrže (výkop, podkladní beton).

Roman, 10.6.2010

 


Pokračování stavby

Po delší době jsem si našel chvilku času alespoň na aktualitu. Podlahu jsme vybetonovali 30.4. (připravuji článek). Od této doby necháváme beton zrát a věnujeme se pracem na fasádě. Počasí nám ale nepřeje, takže práce postupují pomalu pouze při pěkném počasí. Když prší tak pracujeme uvnitř, obkládáme stěny v koupelně palubkama, taháme elektroinstalaci a chystáme rošt pro sádrokarton v přízemí. Dále máme v plánu přípravu topení v koupelně (otopný žebřík a napojení podlahového topení), kterou budou provádět vzduchotechnici. Po tlakové zkoušce tohoto úseku budeme zalívat podlahu v koupelně samonivelační stěrkou (materiál již máme připravený).

Roman, 23.5.2010

 


Vzduchotechnika a podlahy

V současné době usilovně pracujeme na podlaze v přízemí. Nyní je již položený podlahový polystyrén do kterého firma připravila rozvody vzduchotechniky. Nad polystyrénem již pokládáme KARI sítě a rozvody podlahového topení, na konci dubna bychom chtěli podlahu vybetonovat.
Připravenou již máme i podlahu v koupelně, kde je opět podlahový polystyrén a betonová podlaha s podlahovým topením.
Včera také firma dokončila instalaci odtahů vzduchu z podkroví, všechno je již svedeno do prostoru podhledu technických místností v přízemí. Začíná to u nás vypadat jako v kosmické lodi, všude samá trubka a spousta kabelů.

Roman, 15.4.2010

 


1 .. 2  3  4  5  6 .. 7

   

© kamaro, XHTML 1.1, CSS 2.1, vygenerováno za 0.01 s