Aktuality


Dokončujeme sádrokartony v podkroví

V současné době dokončujeme sádrokartony v podkroví. V průběhu týdne se pokusím připravit článek s dát jej na server společně s aktuálními fotkami. Součástí bude i naše řešení posuvných dveří zasouvaných do příčky. O víkendu máme v plánu dokončit sádrokartony v koupelně a začneme připravovat přízemí na betonáž akumulační a roznášecí betonové podlahy. Betonovat bychom chtěli na konci dubna a poté máme v plánu dokončit fasádní obklad. Ale to už moc předbíhám...

Roman, 14.3.2010

 


Rozvody vody, příčky

Minulý víkend jsme svařili rozvody vody v 1. patře a byl nám dodán materiál na obvodové stěny a příčky (izolace, sádrokarton). Tento víkend jsme provedli tlakovou zkoušku vody, která proběhla úspěšně. Dále jsme pokračovali v oplášťování příček sádrokartonem, montáží elektrokrabiček a izolací rozvodů vody. Konečně to i uvnitř začalo růst.

Roman, 7.2.2010

 


Pokračování stavby

Po blower door testu jsme pokračovali podlahou v 1.NP. Jako první bylo potřeba položit vzduchotechnické kanály pro přísun čerstvého vzduchu. To zajistila firma během dvou dní. Souběžně se vzduchotechnikou je vedeno potrubí k solárním panelům. Dále se vytvářel rošt z hranolků, který jsme vyplnili štěrkem pro přitížení. Ten jsme uložili 29.12. a stále ho ještě vysušujeme. Není to zrovna jednoduché, pomáháme si odvlhčovačem, přitápíme, prohrabujeme a přesunujeme. Sušení je již ale u konce, o víkendu již budeme podlahu zaklápět OSB deskami a budeme pokračovat konstrukcí příček.

Roman, 14.1.2010

 


Blower door test

V pátek 18.12.2009 jsme provedli blower door test. Jedná se o zkoušku vzduchotěsnosti obvodových konstrukcí domů, požadavek pro pasivní domy je hodnota 0.6. Tato hodnota zjednodušeně vyjadřuje to, že při přesně daném rozdílu tlaků mezi interiérem a exteriérem projde obálkou stavby takové množství vzduchu, které se rovná 60% (čili 0.6) objemu stavby. Podrobnější informace o metodě zkoušení a o průběhu zkoušky připravím do dalšího článku.
Již nyní se ale musíme pochlubit výsledkem, kterého se nám podařilo dosáhnout. Hodnota 0.13 je dle sdělení pana Palečka třetí nejnižší jaké bylo dosud v ČR dosaženo.
Společně s blower door testem jsme zkontrolovali konstrukci termokamerou. Nalezli jsme jisté anomálie, kterými se budeme dále zabývat.

Roman, 19.12.2009

 


Příprava stavby na zimu

Protože již nestihneme dodělat obklad fasády na celém domě, využili jsme možná posledního pěkného počasí a ukončili venkovní práce. Obloženou máme z větší části jednu štítovou stěnu, ostatní stěny jsme zakryli různými zbytky plachet a igelitů. Pokračovat budeme na jaře.

Západní štítová stěna
Západní štítová stěna

O víkendu jsme začali s přípravou na blower door test, již máme všechny spáry přetmeleny a na části již máme přelepené spáry air stop páskou.

Roman, 22.11.2009

 


Izolace

Podle zpráv ze stavby bylo dnes dokončeno foukází celulózové izolace. Je tedy zabudováno 36cm izolace v podlahovém roštu, 33cm v obvodových stěnách, 40cm v šikminách a 50cm ve vodorovné části střešní konstrukce. Spolupráce s panem Kazickým (Intezo) byla naprosto perfektní, kdyby to tak šlo se všemi firmami byla by stavba domu pohádka.
Izolace byla foukána postupně, nejprve do podlahového roštu, poté do obvodových stěn a nakonec do střešní konstrukce. Snažili jsme využívat lešení, které jsme měli vždy postavené pro opláštění stěn dřevovláknitými deskami. Po přípravě stěny byl tedy pro nás důležitý co nejrychlejší příjezd firmy, abychom mohli lešení posunout na další stěnu. Celkem nás firma pana Kazického navštívila 6x, většinou byli ochotní přijet i o víkendu (což je pro nás ideální termín prací).
Mysleli jsme, že plnění izolací bude trvat déle. Celá stěna se dá s rezervou stihnout za jeden den. V průměru se spotřebovalo na každou část zateplení (4x stěna, podlaha, střecha) asi 50 pytlů izolace, celkově jsme tedy spotřebovali přibližně 300 pytlů izolace Climatizer plus.

Roman, 13.11.2009

 


Konečně máme okna!!

Po středečním odsunu termínu montáže oken jsme se dnes konečně dočkali. Montáž proběhla bez problémů a i okna dorazila přesně podle objednávky (dřevěná okna z profilu tl. 92mm s trojsklem, vstupní dveře s šířkou profilu také 92mm, okna v dvoubarevné kombinaci). Chybí pouze namontovat kování na vstupních dveřích a dveřích na terasu a na vchodových dveřích dolepit těsnící pásky (došel tmel). Jakmile budu mít chvíli času doplním články o montáži opláštění a oken.

Roman, 31.10.2009

 


Posun termínu montáže oken

Dnes nám měli přijet namontovat okna. Ráno nám ale volali, že mají problém s autem a jestli by mohli montáž posunout na sobotu. Ono by bylo divné, kdyby něco vyšlo na první pokus...
Takže jsme dnes dokončili opláštění poslední stěny dřevovláknitými deskami, postupně budeme stěny zafoukávat izolací (nyní je již 2,5 stěny zafoukáno). O víkendu bychom rádi začali s montáží modřínových palubek, které již máme připravené. Dále je třeba připravit střešní prostor pro zafoukání izolace.
Po dlouhých deštích máme okolo domu spoustu bláta, dnes jsme připravili k hlavnímu vchodu chodník ze starých desek a také jsme ztloukli masivní žebřík do prvního patra.

Roman, 28.10.2009

 


Oplášťování pokračuje

Opláštění na první stěně bylo dokončeno v pondělí a hned v úterý přijela firma na foukání izolace. Do stěn opět přijde Climatizer Plus v celkové tloušťce 33cm. Zafoukávání šlo celkem pěkně, bohužel jsme celou stěnu nestihli za odpoledne vyplnit. Zbytek přijeli doplnit ještě ve středu odpoledne a my jsme mezitím s Katkou usilovně pracovali na přípravě další stěny. Ta je již nyní hotova a měli bychom ji plnit v pondělí. Na víkend máme opět pomocníky, takže doufáme, že nám počasí dovolí připravit ještě třetí stěnu a třeba i začít na té poslední.
Další zlom by měl přijít ve středu, kdy by měly na montáž dorazit okna. Zatím nemáme zprávy o posunu termínu, což je celkem divné... Uvidíme.

Roman, 23.10.2009

 


Oplášťení stavby

Na stavbě v současné době provádíme vnější opláštění dřevovláknitou deskou. Bohužel jsme opět měli problémy s dodávkou materiálu a desky dorazily až ve středu 7.10. Počasí nám dopřálo pouze dva dny bez deště a od té doby u nás téměř nepřetržitě prší, takže jsme opláštění deskama museli přerušit.
Jinak je již položena střešní krytina a také jsme zafoukali podlahový rošt tepelnou izolací Climatizer Plus. Na následujících pár dní je hlášeno lepší počasí, takže si bereme dovolenou a rádi bychom pokračovali na stavbě s oplášťování a foukáním izolace do obvodových stěn.

Roman, 18.10.2009

 


1 .. 3  4  5  6  7 

   

© kamaro, XHTML 1.1, CSS 2.1, vygenerováno za 0.01 s