Aktuality


Nosná konstrukce dřevostavby

Po dlouhé pauze přinášíme čerstvé informace ze stavby. 14.7. bylo dovezeno dřevo a firma začala s montáží nosné konstrukce. Abychom mohli postup výstavby kontrolovat vzali jsme si dva týdny volno, na pozemku jsme postavili velký stan, vybudovali jsme si sprchu a naše dovolená mohla začít.
Nyní je již nosná konstrukce hotová, chybí dokončit záklop střechy s difúzní fólií a dodělat část opláštění (strop a šikminy v podkroví, podlaha v 1. NP). Práce zhruba na 3 dny.
V průběhu stavby jsme provedli spodní záklop a minulý víkend jsme začali s montáží předsazeného roštu se kterým nám pomohli rodiče a brácha.
Pokračovat budeme předsazeným roštem, ostěním oken a přípravou kontralatí a latí na střeše. Příští týden budeme objednávat dřevovláknité desky na venkovní záklop a materiál na střechu (trapézový plech) včetně doplňků.
Mimo jiné jsme požádali o stavební povolení na čistírnu odpadních vod, vyřizujeme zpětné proplacení přípojky NN s ČEZem, zapsali jsme rozestavěnou stavbu do katastru a nechali ji zastavit ve prospěch úvěrující banky, sepsali pojistnou smlouvu na rozestavěnou stavbu a spoustu dalších drobností. Rozhodně se tedy nenudíme.
Jakmile bude chvíli klid, připravím článek o montáži nosné konstrukce a dám ho na web.

Roman, 13.8.2009

 


Sobotní výlet po Ostravě

V sobotu jsme byli dopoledne v práci a odpoledne jsme podnikli malý výlet po Ostravě s tematikou důlní těžby. Napřed jsme vystoupali na haldu Terezie - Ema. Z centra je to nenáročný výlet po žluté značce zakončený pěkným výhledem jižním směrem. V pozadí Beskydy, před nimi Nová Huť, Vítkovice, Karolína. Bohužel je výhled otevřen pouze na jednu stranu, severní svah je porostlý náletovými dřevinami. Další zajímavostí je výstup horkého plynu z podloží, pár míst se dá najít těsně pod vrcholem podél výstupové cesty.
Dále jsme pokračovali k dolu Michal, kde jsme se zůčastnili 90 minutové prohlíky koncipované jako každodení trasa horníka do práce. Škoda, že prohlídka trvá pouze 90 minut. I přes téměř nepřetržitý výklad průvodce jsme odcházeli s pocitem, že by nám toho ještě spoustu zajímavého mohl říct. Přes prázdniny probíhají i noční prohlídky s lampou, což může být také velmi zajímavé. Více info na stránkách NKP Důl Michal.

Roman, 11.7.2009

 


Čekáme na dodávku dřeva

Základy již máme dlouho nachystané a neustále čekáme na dodávku dřeva. Dodavatel skeletu trochu podcenil včasnou objednávku. Na druhou stranu mu bylo od dodavatele materiálu řečeno, že požadované profily jsou skladem a jejich dodání je do jednoho týdne.
Podle dnešní informace je již většina KVH hranolů dovezena do skladu dodavatele materiálu, poslední chybějící 10m dlouhý lepený trám ale dorazí až příští úterý. Vzhledem k ceně za přepravu tohoto trámu jsme se po dohodě s dodavatelem skeletu domluvili, že ještě týden počkáme a veškerý materiál dovezeme najednou. Takže montáž by měla začít v průběhu příštího týdne.
Na druhou stranu nám to i trochu vyhovuje, protože máme nyní v práci napilno a příští týden bychom měli odevzdat část dokumentace a pracovní tempo by mohlo trochu zvolnit.
Volné víkendy jsme trávili na oslavě mamčiných padesátin, jeden víkend jsme byli v práci a prodloužený víkend jsme si byli odpočinout na stavbu. Zbytkem zeminy z výkopu jsme zavezli prostor garáže, natřeli jsme ocelové nosníky ve sklípku, posekali trávu a uklidili veškerý nepořádek. Nyní můžeme soutěžit o nejčistější staveniště (pozn.: komu se zdálo naše staveniště neuvěřitelně čisté, zajeďte se tam podívat teď).

Roman, 7.7.2009

 


Zásyp v okolí patek

Minulý víkend nám nepřálo počasí, takže jsme v přestávkách mezi deštěm pouze rozebrali bednění ze základových patek. Z plánovaného zavážení v okolí patek nakonec nebylo nic. Tento víkend již bylo počasí moudřejší a dovolilo nám pokročit v přípravě stavby pro tesařskou firmu. Výrazně nám pomohli rodiče, brácha a Standa.
Podařilo se nám dosypat zeminu v okolí základových patek a postupně ji hutnit, taťka chystal ocelové nosníky na strop ve sklípku pod kůlnou. Nakonec se nám podařilo vykopat i rýhy na trativody v okolí domu a na dvou stranách trativody osadit a dosypat.
V průběhu týdne bychom chtěli dokončit trativody a srovnat zeminu pod domem, abychom mohli o víkendu provést podsyp pod domem z kačírku.
Článek a fotografie doplním až po zasypání prostoru pod domem.

Roman, 8.6.2009

 


Pokračování stavby - základy

Dva prodloužené víkendy jsme spojili dovolenou a pokračovali se zakládáním stavby. Počasí nám přálo a plán se nám podařilo splnit. V současné době máme již osazeno a zabetonováno 9 ocelových stojek nesoucích dům z celkových 15, dále máme technologickou šachtu s vybetonovaným stropem a seskládané ztracené bednění pod garáží. První tři řady ztraceného bednění nacházející se pod terénem jsou prolité betonem, dvě pohledové vrstvy čekají na vylití. Dále je provedena svislá hydroizolace na části garáže, kde se bude nacházet nízký sklípek (pod kůlnou) a také na technologické šachtě. Připravuji článek a po jeho dokončení jej dám na web.
Nesmím zapomenout poděkovat Standovi s Janou a našim za pomoc.
O víkendu máme v plánu přesunout bednění na posledních 6 stojek a pokud všechno stihneme nachystat tak bychom v pondělí patky zabetonovali a dále pokračovali s betonáží ztraceného bednění pod garáží.

Roman, 13.5.2009

 


Zahájení stavby

Po krásném dubnovém počasí jsme zahájili stavbu, pozemek již byl krásně suchý.
V pátek jsme za pomoci bagru vykopali základové pasy u garáže a patky u domu.
V sobotu jsme poté za vydatné podpory rodičů a bráchy výkopy začistili a vše připravili na pondělní betonování. Všechno jsme stihli v sobotu, takže volnou neděli jsme využili pro krátký výlet.
Dnes jsme měli objednaný beton, takže jsme za pomoci bráchy vylili podkladní beton v základových patkách a také pod garáží. Celkem na to padlo 14m3 betonu.
Dále budeme pokračovat skládáním tvárnic ztraceného bednění u garáže a bedněním patek, do kterých budeme osazovat připravené žárově pozinkované stojky.
Tvárnice ztraceného bednění jsou již objednané, doufáme že brzy dorazí, ať můžeme pokračovat. Bednění na patky již máme připravené.

Roman, 20.4.2009

 


Sobotní ostravský výlet

V sobotu jsme vyrazili se Standou a Janou na procházku západně od Poruby. Autobusem (náhradní doprava za tramvaj) jsme dojeli do Zátiší a odtud pokračovali po zelené do Kyjovic, kde jsme se podívali na místní zámek - v současné době funguje jako domov důchodců a prohlídky se nekonají. Poté jsme pokračovali po žluté a modré značce až k sanatoriím v Klimkovicích a poté po žluté značce zpět do Poruby. Cestou jsme se stavili v Mexiku na nakládané tvarůžky a hermelín a zhlédli Porubský bludný kámen. Byl to takový nenáročný výlet až příjemná procházka. Počasí taky celkem přálo.
V neděli jsme byli zkontrolovat jak vypadá pozemek po zimě a potom jsme byli pozváni na oběd ke Katčiným rodičům.

Roman, 23.3.2009

 


Návštěva skleníků v Olomouci

V sobotu jsme se byli podívat na výstavišti Flóra v Olomouci, kde byly otevřené skleníky. První skleník byl palmový, druhý byl kaktusový, ve třetím se nacházely tropické rostliny a ve čtvrtém subtropické rostliny, na kterých rostly v hojném počtu pomeranče a citrony. Na kávovníku jsme dokonce našli jednu bobuli kávy. Rodinné vstupné do všech skleníku je 100,- Kč.

Martin, 15.3.2009

 


Přestěhováno

Tento víkend poprvé spíme v našem provizorním útočišti v garsonce v Ostravě. Byt je již prodaný, část věcí přestěhována, část uskladněna a část vyhozena. Nyní již čekáme na lepší počasí, které trochu vysuší staveniště a pustíme se do stavby domu.
Stále ještě zařizujeme nějaké papíry s ČEZem, dostali jsme územní souhlas se stavbou čistírny odpadních vod a vyřizujeme cenové nabídky a smlouvy na dílčí části stavby (hrubá stavba, střecha, okna, ...)

Roman, 8.3.2009

 


Sněžnicový výlet Veřovickými vrchy

V sobotu jsme byli na dalším sněžnicovém výletě, tentokrát jsme přešli část Veřovických vrchů. Vytvořili jsme neobvykle velkou skupinku, přidali se k nám Standa s Janou, Šárka s Hankou a nakonec i Radek s Aničkou. Jediní Radek s Aničkou neměli sněžnice. Vlakem jsme dojeli do Hostašovic a šli jsme po červené značce na hřeben. Trasa byla prošlápnutá, takže jsme se tentokrát tolik nenadřeli. Horší to měli Radek s Aničkou, kteří se v lokálních návějích bořili opravdu hodně a nakonec to museli vzdát a sejít po zelené značce směrem na Mořkov a poté do Veřovic. Zbytek výpravy pokračoval přes další vršky až na vrchol Dlouhé.

Rozcestník na vrcholu Krátké - sněhu bylo opravdu dost
Rozcestník na vrcholu Krátké - sněhu bylo opravdu dost

Odtud jsme již zamířili přímo dolů do Veřovic. Horní část byla hodně prudká - jeden z nejlepších sněžnicových sešupů. Další část již byla mírnější a bezproblémová. Sešli jsme až na běžkařskou trasu vedoucí po cyklostezce (byla krásně upravená) a kolem sjezdovky jsme sešli až do Veřovic.

Na vrcholu u cedule naučné stezky
Na vrcholu u cedule naučné stezky

Večer jsme ještě zašli na pizzu a poté jsme již padli vyčerpáním.
Dnes máme v plánu kolaudační návštěvu u Martina a Katky v Karviné, čímž zakončíme tento víkend.

Roman, 22.2.2009

 


1 .. 3  4  5  6  7 

   

© kamaro, XHTML 1.1, CSS 2.1, vygenerováno za 0.01 s